1933 RACES

1 00-00 ARGBArrecifesFormula Libre
  1-Ernesto Blanco
 
2 06-04 BELWALChimayFrontiers GP
 
  15 laps
3 07-09 BELWALCircuit de Spa-FrancorchampsBelgian GP
  1-Tazio Nuvolari, 2-Achille Varzi, 3-René Dreyfus, 4-Marcel Lehoux, 5-Eugenio Siena, 6-W Williams
  40 laps
4 10-08 BRARJCircuito da GáveaFormula Libre
  1-Manuel de Teffé
 
5 09-17 CSRCZEMasarykring1500cc voiturettesMasarykuv Okruh
  1-Ernst Burggaller, 2-Bruno Sojka, 3-Hans Rüesch, 4-Jindrich Knapp, 5-Pierre Veyron (dnf), 6-Wenzel Trumpes
  15 laps; 16 starters/5 finishers
6 09-17 CSRCZEMasarykringFormula LibreCzechoslovakian GP
  1-Louis Chiron, 2-Luigi Fagioli, 3-Jean-Pierre Wimille, 4-René Dreyfus, 5-Zdenek Pohl, 6-Laszlo Hartmann
  17 laps
7 00-00 DEUBEAVUS
  1-Hans Rüesch
 
8 00-00 DEUBEAVUS
  1-E.Horton
 
9 05-21 DEUBEAVUS1500cc voiturettesAvusrennen
  1-Pierre Veyron 2-Ernst Burggaller, 3-Francis Howe, 4-Hans Rüesch, 5-Ron Horton, 6-Donald Barnes
  10 laps; 16 starters/10 finishers
10 05-21 DEUBEAVUSAvusrennen
  1-Achille Varzi
 
11 05-28 DEURPNürburgring1500cc voiturettesEifelrennen
  1-Francis Howe, 2-Ernst Burggaller, 3-Pierre Veyron, 4-Bruno Sojka, 5-Willi Sejbel, 6-Edith Frisch
  15 laps; 9 starters/6 finishers
12 06-25 ESPCTMontjuïc ParkFormula Libre
  1-Juan Zanelli
 
13 09-24 ESPPVCircuito LasarteSpanish GP
  1-Louis Chiron, 2-Luigi Fagioli, 3-Marcel Lehoux, 4-Achille Varzi, 5-Jean-Pierre Wimille, 6-René Dreyfus
  30 laps
14 05-07 FIN EläintarharataFormula LibreFinnish GP
  1-Karl Ebb, 2-Carl-Gustav Johansson, 3-Olle Bennström, 4-Knut Gustav Sundstedt, 5-Niilo E Jaakkola
  50 laps; 10 starters/5 finishers
15 02-19 FRABCircuit de PauFormula Libre
  1-Marcel Lehoux
 
16 07-02 FRAGCircuit de Reims-Gueux
  1-Philippe Étancelin
 
17 06-11 FRAJAutodrome de MontlhéryFrench Auto Club GP
  1-Giuseppe Campari, 2-Philippe Etancelin, 3-George Eyston, 4-Raymond Sommer, 5-Guy Moll, 6-Julio Villars
  40 laps
18 10-04 FRAJAutodrome de Montlhéry
  1-Jean-Pierre Wimille
 
19 06-04 FRAKCircuit de NîmesTrophée de Provence
  1-Tazio Nuvolari
  40 laps
20 00-00 FRAMARCircuit d'Anfa
  1-Louis Chiron
 
21 08-27 FRANCircuit des Planques1500cc voiturettesAlbi GP
  1-Pierre Veyron 2-André Vagniez, 3-Henri Durand, 4-Anne-Cécile Rose-Itier, 5-Alain Guilbault, 6-Leurquin
  12 laps; 7 starters/6 finishers
22 08-27 FRANCircuit des PlanquesFormula Libre
  1-Louis Braillard
 
23 08-20 FRANCircuit du CommingesFormula Libre
  1-Luigi Fagioli
 
24 08-13 FRARCircuit de la PlageLa Baule GP
 
  68 laps
25 06-17 FRARCircuit de la Sartheendurance24 Heures du Mans
  1-Raymond Sommer / Tazio Nuvolari, 2-Luigi Chinetti / Philippe Varent, 3-Brian Lewis / Tim Rose-Richards, 4-Bill van der Becke / Kenneth Peacock, 5-Pat Driscoll / Clifton Penn-Hughes, 6-Ludovic Ford / Maurice Baumer
  233 laps
26 05-21 FRASCircuit de Péronne1500cc voiturettesPicardie GP
  1-Anne-Cécile Rose-Itier, 2-André Vagniez, 3-Lucien Desvaux, 4-Gé, 5-Alain Guilbaut
  15 laps; 8 starters/5 finishers
27 00-00 FRATUNCarthageFormula Libre
 
 
28 00-00 FRAUCircuit de MiramasFormula Libre
  1-Louis Chiron
 
29 00-00 GBRENGBrooklands Circuit
  1-Brian E.Lewis
  300 mi.
30 05-13 GBRENGDonington Park1500cc voiturettesDerby & District Motor Club
 
  heats only; winners: C.Wagstaffe, Teddy Rayson
31 07-14 GBRIMNDouglasMannin Moar
  1-Brian E.Lewis, 2-Tim Rose-Richards, 3-George Eyston, 4-Kaye Don
  9 starters/4 finishers
32 00-00 GBRNIRArds
  1-Tazio Nuvolari
 
33 10-08 ITACAMCircuito delle Province Meridionalesports cars
  1-Gianfranco Comotti/Nando Barbieri
 
34 05-07 ITALBYMellahaFormula Libre
  1-Achille Varzi
 
35 00-00 ITALOMAutodromo Nazionale di Monza
  1-Tazio Nuvolari
 
36 09-10 ITALOMAutodromo Nazionale di MonzaItalian GP
  1-Luigi Fagioli, 2-Tazio Nuvolari, 3-Goffredo Zehender, 4-Marcel Lehoux, 5-Eugenio Siena / Antonio Brivio, 6-Luigi Castelbarco
  50 laps
37 00-00 ITALOMBrescia-Roma-Brescia
  1-Tazio Nuvolari
 
38 12-31 ITALOMBrescia-Roma-Bresciasports cars
  1-Johnny Lurani
 
39 00-00 ITAPIECircuito Bordino
  1-Tazio Nuvolari
 
40 06-29 ITASARCircuito di Sassarisports cars
  1-Pietro Ghersi
 
41 00-00 ITASICMadonieTarga Florio
 
 
42 00-00 ITATOSCircuito del MonteneroFormula Libre
 
 
43 06-11 ITATOSCircuito San NiccolòFormula Libre
  1-Carlo Felice Trossi
 
44 04-23 MCO Circuit de MonacoMonaco GP
  1-Achille Varzi, 2-Baconin Borzacchini, 3-René Dreyfus, 4-Louis Chiron, 5-Carlo Felice Trossi, 6-Goffredo Zehender
  100 laps
45 07-29 NZLNIOrakeiFormula Libre
  1-Arthur Dexter
  (handicap)
46 06-11 POL LwowGPLwow GP
  1-Eugen Bjørnstad
  100 laps
47 00-00 PRT Circuot da BoavistaFormula Libre
  1-Vasco Sameira
 
48 05-01 PRT LisboaFormula Libre
  1-Vasco Sameiro
 
49 03-05 SWE HemfjärdenFormula Libre
  1-Paul Pietsch
 
50 08-06 SWE VrambananFormula Libre
  1-Antonio Brivio
 
51 04-00 USAALAlabama State FairgroundsIMCA sprints
 
  late April
52 03-05 USACACalifornia Mid-Winter Fairgroundssprints
  1-Ernie Triplett
 
53 06-04 USACAHughes Memorial Stadiummidgets
  1-Dave Oliver
 
54 00-00 USACAJim Jefferies Ranchsprints
  1-Bob Swanson
 
55 11-05 USACALegion Aascot Speedwaysprints
  1-Al Gordon
 
56 01-01 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Ernie Triplett
 
57 01-15 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Al Thiesen
 
58 02-12 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Ernie Triplett
 
59 02-26 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Bob Carey
 
60 03-05 USACALegion Ascot Speedwaysprints
 
 
61 03-12 USACALegion Ascot Speedwaysprints
 
 
62 03-19 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Ernie Triplett
 
63 03-26 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Bob Carey
 
64 04-02 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Ernie Triplett
 
65 04-09 USACALegion Ascot Speedwaysprints
 
 
66 04-16 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Babe Stapp
 
67 04-23 USACALegion Ascot Speedwaysprints
 
 
68 04-30 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Rex Mays
 
69 05-17 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Al Gordon
 
70 07-26 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Rex Mays
 
71 08-02 USACALegion Ascot Speedwaysprints
 
 
72 08-09 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Rex Mays
 
73 10-08 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Rex Mays
 
74 11-19 USACALegion Ascot Speedwaysprints
  1-Al Gordon
 
75 08-10 USACALoyola High School Stadiummidgets
  1-Charley Baker
 
76 09-00 USACALoyola High School Stadiummidgets
  1-Al Sherman
 
77 10-05 USACALoyola High School Stadiummidgets
  1-Leo Faulkner
 
78 10-19 USACALoyola High School Stadiummidgets
  1-Neil Theusen
 
79 10-26 USACALoyola High School Stadiummidgets
  1-Bill Smilie
 
80 11-02 USACALoyola High School Stadiummidgets
  1-Ken Brenneman
 
81 11-09 USACALoyola High School Stadiummidgets
  1-Mutt D'Amore
 
82 11-16 USACALoyola High School Stadiummidgets
  1-Ken Brenneman
 
83 11-23 USACALoyola High School Stadiummidgets
  1-Mutt D'Amore
 
84 12-21 USACALoyola High School Stadiummidgets
  Speed Naccarato
 
85 12-07 USACALoyola High School Stadummidgets
  1-Chet Mortemore
 
86 12-12 USACAMoto Speedwaymidgets
  1-Ken Brenneman
 
87 00-00 USACANewmansemi-stocks
  1-Duane Carter
 
88 00-00 USACAOakland Speedwaysprints
  1-Al Gordon
 
89 02-05 USACAOakland Speedwaysprints
  1-Bob Carey
 
90 04-22 USACAOakland Speedwaysprints
  1-Chet Gardner
 
91 11-12 USACAOakland Speedwaysprints
  1-Al Gordon
 
92 12-24 USACASan Jose Speedwayroadsters
  1-Duane Carter
 
93 00-00 USACASilvergate Speedwaysprints
  1-Bob Swanson
 
94 05-07 USACASilvergate Speedwaysprints
  1-Rex Mays
 
95 00-00 USACATri-City Speedwaysprints
  1-Bob Swanson
 
96 00-00 USACODupont Speedwaysprints
  1-Lloyd Axell
 
97 00-00 USACODupont Speedwaysprints
  1-Lloyd Axell
 
98 07-04 USACODupont SpeedwayIMCA sprints
  1-Gus Schrader
 
99 06-25 USADEDelaware State FairgroundsARA sprints
  1-George Herzog
 
100 07-23 USADEDelaware State FairgroundsARA sprints
  1-Frank Stylski
 
101 00-00 USADEHarrington FairgroundsAAA sprints
 
 
102 02-19 USAFLVolusia County FairgroundsIMCA sprints
  1-Gus Schrader
 
103 02-26 USAFLVolusia County FairgroundsIMCA sprints
  1-Wynne Patterson
 
104 07-04 USAGALakewood Parksprints
  1-Chet Gardner
 
105 11-11 USAGALakewood Parkstock
  1-Lloyd Seay
 
106 00-00 USAIADavenport SpeedwayIMCA sprints
  1-Gus Schrader
 
107 05-30 USAIAHawkeye DownsIMCA sprints
  1-Gus Schrader
 
108 08-25 USAIAIowa State FairgroundsIMCA sprints
  1-Gus Schrader
 
109 09-01 USAIAIowa State FairgroundsIMCA sprints
  1-Gus Schrader
 
110 08-26 USAILElginAAAElgin Road Race
  1-Phil Shafer, 2-Fred Frame, 3-Mauri Rose, 4-Gene Haustein, 5-Johnny Sawyer, 6-Dave Evans
  24 laps; 14 starters/7 finishers
111 06-00 USAINFort Wayne Speedwaysprints
  1-Clay Corbitt
 
112 05-30 USAINFrankfort Fairgroundssprints
  1-Everett Rice
 
113 05-28 USAINFunk's Motor Speedwaysprints
  1-Ira Hall
 
114 05-30 USAINIndianapolis Motor SpeedwayAAA National ChampInternational 500 Mile Sweepstakes
  1-Louis Meyer, 2-Wilbur Shaw, 3-Lou Moore, 4-Chet Gardner, 5-Stubby Stubblefield, 6-Dave Evans
  200 laps; 42 starters/17 finishers; fatals: Les Spangler+Mark Billman; William Denver killed in practice
115 10-08 USAINJungle Parksprints
  1-Jimmy Snyder
 
116 00-00 USAINWolf Lake Speedwaysprints
  1-Lou Brown
 
117 00-00 USAINWolf Lake Speedwaysprints
  1-Ray Hebert
 
118 07-16 USAINWolf Lake Speedwaysprints
  1-Lou Brown
 
119 00-00 USAKSSalina FairgroundsIMCA sprints
 
 
120 09-14 USAKSTopeka Fairgroundssprints
 
 
121 00-00 USAMAWest Springfield Expo GroundsIMCA sprints
  1-Gus Schrader
 
122 00-00 USAMIJackson Legion FairgroundsIMCA sprints
 
 
123 00-00 USAMIKalamazoo County Fairgroundssprints
  1-Bill Mitchell
 
124 06-11 USAMIMichigan State FairgroundsAAA National Champ
  1-Bill Cummings, 2-Mauri Rose, 3-Lou Moore, 4-Deacon Litz/Stubby Stubblefield, 5-Joe Russo, 6-Kelly Petillo
  100 laps; 14 starters/10 finishers
125 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Glenn Myers
 
126 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Glenn Myers
 
127 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Glenn Myers
 
128 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Glenn Myers
 
129 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Windy Jennings
 
130 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Windy Jennings
 
131 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Henry Banks
 
132 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Carmi Frazzini
 
133 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Ray Campbell
 
134 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Bud Henderson
 
135 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Owen Granger
 
136 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Emil Andres
 
137 00-00 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Bill Chittum
 
138 05-21 USAMIVFW SpeedwayAAA sprints
  1-Mauri Rose
 
139 07-04 USAMIVFW SpeedwayAAA sprints
  1-Al Miller
 
140 07-04 USAMIVFW SpeedwayAAA sprints
  1-Ira Hall
 
141 08-13 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Bill Mitchell
 
142 09-24 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Windy Jennings
 
143 10-01 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Windy Jennings
 
144 10-15 USAMIVFW SpeedwayMCRA sprints
  1-Windy Jennings
 
145 08-22 USAMNSt. Louis County FairgroundsIMCA sprints
  1-Larry Beckett
 
146 00-00 USAMOCreve Coeur Lake Speedwaystock
  1-Wes Saegesser
 
147 00-00 USANJDover SpeedwayAAA sprints
  1-Bill Chittum
 
148 06-11 USANJDover SpeedwayAAA sprints
  1-Billy Winn
 
149 05-30 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Cebula
 
150 06-18 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Frank Curtis
 
151 07-04 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Gene Minard
 
152 07-23 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Cebula
 
153 07-30 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Duncan
 
154 09-04 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Bill Troutwine
 
155 09-17 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Frank Bailey
 
156 09-24 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Gene Minard
 
157 10-01 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Bill Troutwine
 
158 10-08 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Wayne Caulette
 
159 10-22 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Frank Bailey
 
160 11-05 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Jack Moon
 
161 11-30 USANJHo-Ho-Kus SpeedwayARA sprints
  1-Bill Troutwine
 
162 00-00 USANJNew Jersey State FairgroundsAAA sprints
  1-Johnny Gerber
 
163 05-21 USANJNew Jersey State FairgroundsAAA sprints
  1-Billy Winn
 
164 05-07 USANJNew Market SpeedwayARA sprints
  1-S.Shields
 
165 05-14 USANJNew Market SpeedwayARA sprints
  1-Gene Minard
 
166 05-21 USANJNew Market SpeedwayARA sprints
  1-Buddy Olmsted
 
167 06-04 USANJNew Market SpeedwayARA sprints
  1-Gene Minard
 
168 00-00 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Bill Holmes
 
169 04-30 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Harry Angeloni
 
170 05-21 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Bob Bechtloff
 
171 09-06 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Frank Bailey
 
172 09-09 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Bob Bechtloff
 
173 09-27 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Gus Ianacone
 
174 10-04 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Frank Curtis
 
175 10-11 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Jack Moon
 
176 10-18 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Cebula
 
177 10-29 USANJTroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Jack Moon
 
178 05-14 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
  1-Johnny Hannon
 
179 05-21 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
  1-Bob Sall
 
180 06-04 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
 
 
181 06-11 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
  1-Johnny Hannon
 
182 07-02 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
 
 
183 07-09 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
  1-Johnny Hannon
 
184 08-06 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
 
 
185 08-20 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
  1-Ira Hall
 
186 09-17 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
  1-Joe Russo
 
187 09-24 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
  1-Joe Russo
 
188 10-01 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
  1-Maynard Clark
 
189 10-08 USANJWoodbridge SpeedwayAAA sprints
  1-Bob Sall
 
190 08-20 USANYAfton Speedwaysprints
  1-Bob Sall
 
191 00-00 USANYAltamont Speedwaysprints
  1-Johnny Gerber
 
192 05-28 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Duncan
 
193 06-11 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Frank Curtis
 
194 06-25 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Duncan
 
195 07-30 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Cebula
 
196 08-13 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Cebula
 
197 09-10 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Cebula
 
198 09-24 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Cebula
 
199 10-01 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Duncan
 
200 10-08 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Duncan
 
201 10-15 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Frank Curtis
 
202 10-29 USANYDeer Park SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Cebula
 
203 00-00 USANYErie County Fairgroundssprints
  1-Fred Frame
 
204 08-27 USANYMalone FairgroundsAAA sprints
  1-Bob Sall
 
205 09-23 USANYMineola FairgroundsAAA sprints
  1-Bob Sall
 
206 09-09 USANYNew York State FairgroundsAAA National Champ
  1-Bill Cummings, 2-Mauri Rose, 3-Chet Gardner, 4-Shorty Cantlon, 5-Deacon Litz, 6-Lou Moore
  100 laps; 16 starters/12 finishers
207 08-28 USANYOrange County FairgroundsAAA sprints
  1-Bob Sall
 
208 09-01 USANYRhinebeck Speedwaysprints
  1-Johnny Hannon
 
209 07-04 USAOHCadiz Race Tracksprints
 
 
210 06-00 USAOHFort Miami Speedwaysprints
  1-Bill Clifton
 
211 00-00 USAOHGreenville Motor Speedwaysprints
  1-Johnny Wohlfeil
 
212 06-25 USAOHSharon Speedwaysprints
  1-Jerry Berry
 
213 07-30 USAOHSharon Speedwaysprints
  1-Jerry Berry
 
214 08-13 USAOHSharon Speedwaysprints
  1-Shorty Wolfe
 
215 09-17 USAOHSharon Speedwaysprints
  1-Jerry Berry
 
216 10-07 USAPAAllentown FairgroundsAAA sprints
  1-Johnny Sawyer
 
217 00-00 USAPABloomsburg Fairgroundssprints
  1-Fred Frame
 
218 00-00 USAPACarbon County Fairgroundssprints
  1-Maynard Clark
 
219 10-00 USAPAHughesville Fairgroundssprints
  1-Harris Insinger
 
220 05-13 USAPALanghorne Speedwaysprints
  1-Bill Cummings
 
221 06-03 USAPALanghorne Speedwaysprints
  1-Johnny Hannon
 
222 09-09 USAPALanghorne Speedwaysprints
  1-Johnny Hannon
 
223 00-00 USAPALewistown Fairgroundssprints
  1-Chuck Tabor
 
224 07-30 USAPAPottsville FairgroundsAAA sprints
  1-Chuck Tabor
 
225 09-08 USAPAPottsville FairgroundsAAA sprints
  1-Bob Sall
 
226 04-30 USAPAReading FairgroundsAAA sprints
  1-Billy Winn
 
227 06-18 USAPAReading FairgroundsAAA sprints
  1-Billy Winn
 
228 09-17 USAPAReading FairgroundsAAA sprints
  1-Billy Winn
 
229 09-13 USAPATroy Hills SpeedwayARA sprints
  1-Johnny Cebula
 
230 09-15 USASDSouth Dakota State FairgroundsAAA sprints
  1-Johnny Sawyer
 
231 10-07 USAVAVirginia State FairgroundsAAA sprints
  1-Billy Winn
 
232 11-11 USAVAVirginia State FairgroundsAAA sprints
  1-Billy Winn
 
233 00-00 USAVTVermont State Fairgroundssprints
  1-Fred Frame
 
234 07-17 USAWIState Fair ParkAAA sprints
  1-Wilbur Shaw